Služby

Vstupní vyšetření a první terapie

Při prvním setkání zjišťuji, co vás ke mně přivádí. Začínáme proto odběrem anamnestických dat. Kromě současných obtíží se ptám například na prodělané úrazy, operace, další onemocnění, ale i na současný charakter Vašeho zaměstnání či pohybové aktivity. Po tomto rozhovoru přichází kineziologické vyšetření (prováděno ve spodním prádle). Upravuji rozsah vyšetření cíleně podle odebrané anamnézy. Získané údaje průběžně doplňuji při každém kontrolním vyšetření. Poté využívám různé manuální techniky, učíme se cvičení na doma, korigujeme chybné stereotypy. V závěru vás budou určitě zajímat vyhlídky do budoucna. Společně zhodnotíme naše setkání, také je tu prostor pro vaše dotazy. Podám vám informace v takové podobě, abyste jim rozuměli. Mým cílem je navázání společné důvěry a ne vyvolání deprese.

Fyzioterapie dospělých

Základem cílené terapie je přesná diagnostika. Vyšetříme, jaké svalové skupiny máte tendence přetěžovat, zjistíme proč. Jiné svaly chybným pohybovým stereotypem naopak oslabují. Pro bezbolestný pohyb je stěžejní svalová rovnováha a koordinace. Takto vzniklé svalové dysbalance odstraňujeme manuální terapií, individuální léčebnou tělesnou výchovou, kinesiotapingem a dalšími technikami. Společně pracujeme na:

  • odstranění bolestivých stavů páteře a kloubních bolestí,
  • urychlení hojení poúrazových stavů,
  • maximální soběstačnosti u neurologických diagnóz,
  • edukaci a udržení stávajícího stavu v době před operací,
  • urychlení rekonvalescence po operaci a rychlém návratu do pracovního prostředí.


Fyzioterapie miminek a dětí

Pracuji s dětmi již od narození metodou ACT (více info na blogu). U miminek hodnotíme jejich psychomotorický vývoj, učíme se správnou manipulaci a cvičení s kojencem. Součástí metody je i exteroceptivní stimulace (jemná technika dotyků), nácvik pohybových vzorů jednotlivých trimenonů, režimových opatření apod. U větších dětí doporučuji kompenzační cvičení vzhledem k dennímu nošení těžkých školních batohů a dlouhému sezení ve škole. Je však na místě i při jednostranném sportovním zájmu. Zlepšujeme společně celkovou koordinaci a obratnost dítěte, protahujeme zkrácené svalové skupiny, posilujeme funkčnost nohy při plochonoží, korigujeme držení těla. To vše zábavnou formou s využitím pomůcek, aby tento trénink bavil i nejmenší cvičence.

Fyzioterapie v gynekologii

Vzhledem k mé certifikaci v metodě paní Ludmily Mojžíšové pracuji i s dysfunkcí pánevního dna. Projevem může být:

  • inkontinence (únik moči),
  • dysmenorea (bolestivá menstruace),
  • dyspareunie (bolestivý pohlavní styk),
  • funkční ženská sterilita a další.