Blog

 • Dětská fyzioterapie

  22.7.2021, PhDr. Lenka Palivcová
  U nás v ČR se většinou dětská fyzioterapie rovná Vojtově metodě z důvodu, že prof. Vojta pocházel právě z ČR. Není to však jediná možnost rehabilitace dětí. V naší ordinaci se můžete setkat například s ACT metodou. Všechny metodiky mají stejný cíl - zlepšit stav dítěte - liší se však způsobem, jakým toho docílit. Charakteristiku a vlastní pohled na zmíněné přístupy vysvětluji níže.
  Přečíst článek
 • Prokřupávat? Ano, ale všeho moc škodí.

  2.8.2019, Mgr. Lenka Palivcová
  Jste zvyklí si každý den prokřupávat záda nebo jinou část těla, abyste se zbavili bolestí? Dejte si pozor. Normální to určitě není a zdravé také ne.
  Přečíst článek
 • Kinesiotaping

  9.5.2019, Mgr. Lenka Palivcová
  Řada z vás jistě od vidění zná barevné pásky na těle. Někdo už možná má vlastní zkušenost a pro někoho je metoda zcela nová. V obou případech ale možná nevíte, jaký je mechanismus účinku kinesiotapu anebo jak postupovat při samotné aplikaci. To vše se dozvíte ve článku. 
  Přečíst článek
 • První jarní výběh

  2.3.2019, Mg. Lenka Palivcová
  S jarem přichází ideální období na běhání venku. Naším cílem je cítit se lépe a získat lepší kondici. Nezřídka nás však po běhu (nebo již při něm) mohou bolet kolena, záda v oblasti beder, píchat v boku aj. Ve článku naleznete některá doporučení, jak s běháním začít.
  Přečíst článek
 • Fyzioterapie v ortopedii

  31.1.2019, Mgr. Lenka Palivcová
  Fyzioterapeut má v ortopedii nezastupitelné místo. Mnohdy může zasáhnout i preventivně včasným ovlivněním funkční poruchy či poruchy koordinace (obratnosti) a zabránit tak ortopedickým onemocněním.
  Přečíst článek
 • Mýty o bolestech zad

  12.1.2019, Mgr. Lenka Palivcová
  Více či méně snad každý z nás zažil nepříjemnou bolest zad. Někdo zapije prášek a tu akutní fázi "nějak přežije", někdo se vydá k lékaři s nadějí dlouhodobého řešení. Lékař vás možná "prokřupne", načež se dostaví pocit úlevy, který po omezenou dobu vydrží. Dále předepíše poukaz na rehabilitaci, tak začnete docházet na parafín a ultrazvuk s očekáváním dlouhodobého pozitivního efektu, ale dostaví se? 
  Přečíst článek
 • Fyzioterapie v gynekologii

  4.1.2019, Mgr. Lenka Palivcová
  Trápí vás únik moči, bolesti v zádech, neschopnost otěhotnět, bolestivá menstruace aj.? To vše může být spojeno s dysfunkcí pánevního dna. Pomoci vám může konzervativní cestou právě fyzioterapie. 
  Přečíst článek
 • Vadné držení těla u dětí

  6.12.2018, Mgr. Lenka Palivcová
  Proč se tak často setkáváme s vadným držením těla u dětí a jak s ním pracovat? 
  Přečíst článek
 • Vyšetření u fyzioterapeuta

  26.11.2018, Mgr. LenkaPalivcová
  Jak probíhá vyšetření u lékaře zhruba víme, ale co potřebuje vědět fyzioterapeut, aby mohl stanovit cílený terapeutický plán?
  Přečíst článek
 • Fyzioterapie není masáž

  17.11.2018, Mgr. Lenka Palivcová
  Přestože se povědomí o fyzioterapii zlepšuje, stále se často setkávám se zaměňováním pojmů masáž, fyzioterapie a rehabilitace. Ráda bych proto tyto pojmy vysvětlila. 
  Přečíst článek